رویای عروسکها

 

آلما دختری است که در شهری خلوت در حال حرکت است. به دیواری می رسد که روی آن اسم هایی نوشته شده است او نیز اسمش را روی آن می نویسد تا اسمش را می نویسد عروسکی پشت ویترین مغزه پشت سرش ظاهر می شود وقتی آلما بر می گردد با صحنه جالبی روبرو می شود آن عروسک خود آلماست آلما خیلی سریع خودش را به آن مغازه می رساند می خواهد وارد مغازه شود ولی در بسته است چند قدمی که از مغازه فاصله می گیرد در مغازه باز می شود، دخترک وارد مغازه می شود و بی توجه به اطراف به سمت عروسک می رود ولی قبل از اینکه به عروسک برسد پایش روی عروسک دیگری می رود که یک سه چرخه سوار است که روی زمین افتاده، آن را بر می دارد و بر روی چرخ هایش می گذارد سه چرخه سوار حرکت می کند و به سمت در می رود و در را می بندد و عقب می آید و به در می کوبد و با این کار یک ریتم خاصی به آهنگ می دهد آلما وقتی به خود می آید متوجه تغییر جای عروسک می شود و به سمت آن می رود و وقتی دستش به صورت عروسک می خورد از صحنه روزگار محو می شود و وارد آن عروسک می شود و از دید آن عروسک می بیند وقتی عروسک ها را می بینیم چشمان آنها در حال حرکت است و عروسک جدیدی پشت شیشه قرار می گیرد.

فیلم با دیوار نویسی شروع می شود، که اسمهای مختلفی زوی آن دیوار نقش بسته است آلما دختر ساده ای است که به اطرافش توجه ندارد یا بهتر است بگوییم بسیار کنجکاو است اگر کمی محتاط بود شاید چنین اتفاقی برایش نمی افتاد کنجکاوی و پرت بودن حواس او بود که باعث شد او به آن عروسک روح بدهد آن عروسک ها شاید هر کدام داستانی داشته باشند.نکته مهمی که در فیلم نهفته است این است که داستان در زمستان می گذرد زمستان را به آخر زندگی تشبیه می کنند و شاید این هم پایانی بود برای آلما کوچولو.

آهنگ و صدا گذاری فیلم شاهکار است صدای چشم ها در نمای آخر بسیار زیباست چون با حس زندانی شدن روح بچه ها در عروسک ها هم خوانی شدیدی دارد(بی خود که به انیمیشن اسکار نمی دهند که!)حس زندانی شدن را شاید بتوان این گونه هم برداشت داشت که ما همه در دوران کودکی خود یا در درون خود جامانده یا تعلقاتی داریم که نمی توانیم از آنها بگذریم، شاید با خیلی از چیزهایی که می بینیم هم ذات پنداری کنیم ولی اگر بخواهیم به آن برسیم زندانی شویم پس بیاییم بدون کنجکاوی زیاد و با حواس جمع دست به کاری بزنیم تا بتوانیم ادعا کنیم جوان ایرانی هستیم، و به قول شیخ اجا سعدی شیرازی:

تو نیز بخفتی بهتر از این که در پوستین خلق افتی!

 

/ 2 نظر / 43 بازدید
vpn فروش ویژه

با سلام دوست عزیز تبریک می گم بهت. وبلاگ پرمحتوا و جذابی داری امیدوارم بیشتر از اینا پیشرفت کنی آیا از تحریم کشورهای دیگر علیه ایران خسته شده اید؟ آیا از فیلترینگ اشتباهی سایت ها خسته شده اید؟ آیا نیاز به اینترنت بدون محدودیت و با سرعت بالا همانند کشور های دیگر دارید؟ آیا نیاز به ناشناس ماندن در اینترنت دارید ؟ آیا میخواهید در اینترنت بدون هیچ محدودیتی تفریح نمایید و از طریق آی دی یاهوی خود ارتباطی تصویری با شخصی دیگر در هر کجای دنیا به صورت رایگان داشته باشید؟ آیا میخواهید برای دانلود از سایت های خارجی با پیام " متاسفیم برای کشور شما در دسترس نمیباشد " برخورد نکنید؟ اینترنت بدون هیچ محدودیتی با اشتراک ماهانه و ارزان VPN اکانت تست رایگان User name : test Password: test برای دانلود کانکشن لینک زیر را کپی نموده و در قسمت آدرس بار اینترنت اکسپلورر خود پیست نمایید و در آخر اینتر کنید تا کانکشن برای دانلود باز شود http://46.4.224.67/Connection.zip اشتراک 1 ماهه 3000 تومان ارتباط و سفارش vpn.sale1389@gmail.com