عجب خدایی داریم

 

رمضان می آید، رمضان، مبارک می آید، ماه مهمانی می آید. ماهی که خداوند برای آشتی بندگانش با او تدارک دیده است. عجب خدایی داریم مهمانی می دهد تا ما با او آشتی کنیم، آری با خدا قهر هستیم، آری با خدا قهر هستیم که او را از یاد برده ایم. عجب خدایی است خدایی که مهمانی می دهد آن هم یک ماه عجب هزینه می کند خدا تا ما با او آشتی کنیم هر روز و هر شب می بخشد و می آمرزد تا کسی که آمرزیده نشده از این ماه خارج شود بدترین بدها رزل ترین ارازل نا مردترین نامردان لقب گیرد، آری عجب خدایی داریم.

ای آمرزنده خطاها، خطاهای بندگان ممکن الخطایت را ببخش،خطایمان را ببخش چه کنیم مقرب ترین فرشته ات ما ار از را به در می کند چه کنیم که با سابقه خوبش ما را سر کار می گذارد و ما را از تو دور می کند با این وضعی که ما گرفتار روزمرگی شده ایم خب به سابقه اش اطمینان می کنیم. ببخش و بیامرز و بعد بمیران. عجب خدایی داریم.

ای کسی که بلایا را رفع می کند، خدایا چرا بلایا را رفع می کنی؟ به خاطر نادیده گرفتن عیوبمان است یا برای صاحب عفو بودنت. نمدلنم ولی این را می دانم که عجب خدایی داریم.

ای انتهای امیدها، ای خدایی که اولین امید مقربینت هستی، ای خدایی که آخرین امید نا امیدانی، ای خدایی که امید امیدواران را ناامید نمی کنی مگر به صلاحشان نباشد که باز هم از روی عشق به بندگانت است امید امیدواران را ناامید مکن! عجب خدایی داریم.

ای شایان کننده عطاها. ای خدایی که سزاوار عطا کننده. ای خدایی که به درستی عطا می کنی آنچه باید عطا شود. ای خدا خوبی ها و زیبایی ها را به ما بندگان گنه کارت عطا فرما. عجب خدایی داریم.

ای بخشنده هدیه ها. ای خداوندی که بی توجه به موضوع هدیه می دهی ما بندگانت که حواسمان نیست ولی تو می انی که هدیه دادی هدیه ات هم از جنس خودت است زیبا و نا دیدنی و همیشه با ما خواهد بود اگر قدرش را بدانیم. عجب خدایی داریم.

ای روزی ده خلق.ای خدایی که برای هر کسی از راه حلالی روزی قرار دادی عجب ناسپاسند حرام خواران عجب ناسپاسند. خداوندا هیچ یک از بندگانت را نگذلر به حرام خواری بیفتذ. عجب خدایی داریم.

ای برآورنده آرزوها. خدایا آرزوهایمان را برآورده بگردان خداوندا بندگانت هر کدام آرزویی دارند و هر کدام که به صلاحشان است برآورده بگردان شاید که رستگار شویم. عجب خدایی داریم.

ای شنونده شکایات. عجب خدایی داریم عجب صبری دارد خدایمان خدایی که این همه ناسپاسی را می بیند و باز هم شکایات ما را می شنود عجب خدایی است خدایی که شکایات ما را می شنود . از شکایت های ما ناراحت نمی شود و اگر بشود برای خودمان ناراحت شده است.عجب خدایی داریم.

ای زنده کننده مردم. ای خدایی که در قیامت مرده، زنده می کنی، ای خدایی که جسد پودر شده را زنده می کنی ای خدایی که  می میرانی و زنده می کنی در این ماه عزیز در این ماه مبارک در این ماه نورانی در این ماه غفران در این ماه رحمان در این ماه زنده کن دل مرده ما را دلی که از یاد نکردن تو مرده است. زنذه کن دلی را مه به عشق تو نمی سوزد، زنده کن. عجب خدایی داریم.

ای آزاد کننده اسیران. ای خدایی که اسیران را آزاد می کند ما بندگان اسیر دنیا ما اسیران زیبایی های ظاهری ما اسیران خود خواهی ما اسیران خود پرستی ما اسیران بت پرستی را آزاد کن تا زیبایی باطن که همانا تو هستی را با از خود گذشتگی در راه تو بپرستیم . عجب خدایی داریم.

عجب خدایی داریم که این همه خواسته داریم و هیچ نمی گوید که تو نگو ای بنده گنه کار تو نگو ای بنده فراموش کار، چه کنیم انسان و یکی از ریشه هایش نسیان یا فراموشی است خودت فراموش کارمان آفریدی. چه کنیم که انسان آفریده شده ایم. اگر آدم بودیم شاید تو را فراموش نمی کردیم ولی باز هم آدم تو را فراموش کرد که به سمت گندم رفت. عجب خدایی داریم که می گوید:

باز آی هرچه هستی باز               گر کافر و گبر و بت پرستی باز آی

در گه ما در گه ناامیدی نیست       صد بار اگر توبه شکستی باز آی

یا غافر الخطایا یا کاشف البلایا یا منتهی الرجایا یا مجزل العطایا یا واهب الهدایا یا رازق البرایا یا قاضی المنایا یا سامع اتل شکایا یا باعث البرایا یا مطلق الاساری.

(فراز هفتم دعای جوشن کبیر)

 

 

/ 1 نظر / 73 بازدید
علی

سلام وبلاگ بسیار جالب وخوبی دارید اگر تمایل به تبادل لینک با من را دارید لطفا لینک خود را در بخش نظرات وبلاگ من قرار دهید شما هم میتوانید من را بانام مبارزه لینک کنید . در ضمن من برای تبادل بنر هم مکان وهم فضا در اختیار شما خواهم گذاشت من پیشاپیش از شما تشکر میکنم