چگونه روشنفکر شویم؟

این متن رو در وب "خنده و گریه"‌دیدم بسیار لذت بردم و بدون هماهنگی با مدیریت آن وب این مطلب را با ذکر ماخذ و به عنوان یاداشت مهمان در وبم کار میکنم

مواد لازم: شافی کاپ، پیپ، موسیقی کلاسیک، قهوه کلمبیا، کتاب شعر (حتما به زبان فرانسوی)، محاسن (به مقدار کافی)

روش کار: این روش خیلی روش خوبیه به این دلیل که تقریباً همه دخترا خیلی از پسرای تیریپ روشنفکر خوششون میاد! روشنفکر شدنم خیلی کارسخـتی نیست، کافیه چند تا اسم نویسنده و کارگردانی رو که تا حالا کسی اسمشونو نشنیده حفظ کنین و تو هر جمله ای که میگین، یه دو سه تاشو بندازین.

در ضمن لازمه بزارین یه کم محاسنتون بلند شه‌‌! هم نشونه روشنفکریه، هم می تونین دستاتونو باهاش خشک کنین!

سعی کنین کارایی رو بکنین که بقیه نمی کنن! مثلا بد نیست حداقل روزی ۲ بار بیفتین تو جوب! یا تو در و دیوار بخورین! در هنگام راه رفتن شیلنگ تخته بندازین! اینا خیلی جواب میده و نشون میده شما خیلی کارتون درسته!

لباس پوشیدنم خیلی مهمه! سعی کنین یه جور لباس بپوشین که همه بگیرن این قضیه رو که شما روشنفکرین! لباسای گشاد، گیوه و کش موی بنفش خیلی به کارتون میاد!

اما روش صحبت کردن: باید خیلی آروم و نامفهوم صحبت کنین جوری که طرف هیچی از حرفای شما نفهمه و فکر کنه شما خیلی این کاره اید! هر چـــی بتونین بیشتر چرت و پرت سر هم کنین راحت تر کارتون انجام میشه.

بقیه رو حساب نکنید و فکر کـنید هیشکی بیـشتر از شما نمیدونه!

به هر گدایی که سر راهتون می بینین حداقل ۵۰۰ تومن کمک کنید.

سعی کنین حموم نرید! خیلی مهمه این قضیه! هر چی شیپیش تر باشید روشنفکرتر به نظر می رسید!

باید حتما موسیقی کلاسیک گـوش بدین. ‌البته وقتی تو یه جمع روشنفکری هستین! بعد که رفتین خونه می تونین با همون داوود بهبودی حال کنین!

هر رشته ای که تو دانشگاه خوندین رو باید بی خیال شین و به همه بگین که فلسفه خوندین! البته واسه اینکه گندش در نیاد بگین تو یکی از دانشگاه های خارجی!

/ 2 نظر / 12 بازدید
کامیار صابری

ممنون اجازه ی مام دست شماست ولی خیلی ممنون که سر زدی و ممنون که اسم وبم گذاشتی اول مطلب

arvin

خیلی شبیه خودته [متفکر] واااااااااا عجبااااااااااااااا این مطلبو از رو تو نوشتن [قهقهه] قبلش اجازه داده بودی؟